WordPress na serwerze IdeaWebServer w home.pl

Dzisiejsza aktualizacja oprogramowania zarządzającego blogiem prawie się powiodła. WordPress 2.5 bezproblemowo zaktualizował strukturę bazy danych, a wszystkie wtyczki okazały się z nim współpracować. Niestety przy okazji trafiłem na inny problem. Autorski serwer WWW używany w home.pl (IdeaWebServer) jest prawie zgodny z Apache. Jak wiadomo “prawie czyni wielką różnicę”.

Niestety IdeaWebServer nie wysyła przeglądarce poprawnie Location: /wp-admin/ o ile nie zaczyna się on nazwą protokołu i vhosta (czyli Location: http://blog.example.net/wp-admin/). Zamiast przekierowania przeglądarka dostaje komunikat o błędzie numer 500 (Internal Server Error). Efekt? Próba zalogowania kończy się przykrym komunikatem. Podobnie wysłanie komentarza nie powoduje powrotu do komentowanej treści, a jedynie wyświetlenie informacji o błędzie.

Drobna poprawka w funkcji wp_redirect() rozwiązuje ten problem. Jeśli ktoś zamierza aktualizować WordPress w home.pl (a sądząc po ilości “wordpressów” wyszukiwanych przez Google w domenie home.pl znajdą się tacy) proponuję zawczasu nałożyć patcha wordpress-home_pl.patch. Oprócz poprawki w wp_redirect() patch dodaje też rozpoznawanie serwera IdeaWebServer jako zgodnego z Apache (poprawkę taką proponuje home.pl).

10 comments to WordPress na serwerze IdeaWebServer w home.pl

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.